'I’ll deal with anyone who approaches me for $150 coronavirus test fee' – Kwaw Kese

OjMiki1

Administrator
Staff member
#1
Ghanaian rapper, Kwaw Kese says he is not ready to pay government’s $150 COVID-19 testing fee when he gets to the Kotoka International Airport.
1601868114284-png.4975

According to the actor, coronavirus test in the United States where he is currently based costs just $5 hence, he will resist Ghana government's exorbitant fee of $150.

To him, charging $150 is tantamount to extortion and must not be condoned.

In a video he shared on his social media page, the rapper said;

“I’m coming home after seven months of staying away from Ghana due to lockdown. I came to work for money but that was not possible and I’ve spent all my money. So as I’m returning back home, you want to charge me $150 when the same test is done for $5 here? Well, this is extortion. I’m coming to Ghana and If anyone wants he should tell me to pay $150 and I will deal with them," he remarked.

You must be registered for see medias
 
#3
В доме завелись клопы
кто сталкивался?
есть решение!
Предоставление услуг дезинфекции, дезинсекции и дератизации в Саратове и области. Уничтожение клещей, тараканов, клопов, ос, дератизация от грызунов, а также дезинфекция систем вентиляции, кондиционирования воздуха.

Звоните



 
#4
Відновлюйте друк з високою якістю за доступною ціною у Києві! Запропонуємо професійну заправку картриджів, яка зробить ваш друкарський досвід приємним та безперебійним.

Чи знали ви, що регулярна заправка картриджів дозволяє вам значно зекономити на друку без втрати якості? Наші кваліфіковані фахівці з радістю нададуть вашим картриджам нове життя, заповнивши їх високоякісним чорнилом або тонером. Ви отримаєте результат, що перевершить всі ваші очікування!

Переваги нашої заправки картриджів:

- Професійний підхід та висока якість обслуговування;
- Використання надійних матеріалів для заправки;
- Гарантія на наші послуги;
- Збереження природних ресурсів завдяки вторинному використанню картриджів.

Не витрачайте зайві кошти на нові картриджі, коли ви можете їх легко відновити! Замовляйте заправку картриджів у Києві вже зараз за посиланням: . Відновлюйте друк без зусиль та зберігайте якість і екологію разом з нами!
 

Latest posts

Most viewed threads

Top